PSM Limanowa
BIP termo-modernizacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 i spotkanie z rodzicami klas I i II odbędzie się 1 września 2021 o godz. 16.00.

REKRUTACJA:

Lista uczniów przyjętych do PSM I st. na rok 2021/22

I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej Kracamera – Kraków 2021

III Miejsce Trio:

Wyróżnienie Duet:

Wyróżienie Trio:

XIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej Leżajsk 2021

III Miejsce:

III Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I I II Stopnia Tymbark 2021 – Edycja online

Kategoria I

Grand Prix:

III Nagroda

Kategoria IV

III Nagroda

Kategoria VI

III Nagroda Duet:

III Nagroda Duet

Kategoria VII

I Nagroda Trio:

VII Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowo Kontrabasowy - Kowalewo Pomorskie

III miejsce:

X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny - Wiosenne Spotkania Muzyczne - Kolbuszowa 21 – 22 maja 2021

III miejsce:

wyróżnienie:

XIV Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy Piotrków Trybunalski 19 maja 2021

Solista

I miejsce:

Zespół Kameralny

I miejsce:

Międzynarodowy Wirtualny Konkurs Pianistyczny i Kameralny im. Marii Szymanowskiej i Karola Krupińskiego Kutno 17 – 20 maja 2021

SOLIŚCI

III nagroda:

wyróżnienie:

wyróżnienie II stopnia:

ZESPOŁY KAMERALNE

II nagroda:

III nagroda:

IX Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści Stalowa Wola 10 – 14 maja 2021

wyróżnienie:

XXVI Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej, online, Bydgoszcz 7-10.05.2021

I miejsce:

X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe na Polską Nutę - Włocławek 27 – 29 kwietnia 2021

II miejsce:

III miejsce:

II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich - Łódź 22-24 kwietnia 2021

III miejsce:

wyróżnienie:

XIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dla Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia ,, Mistrz Klawiatury” Warszawa 22 – 23 kwietnia 2021

wyróżnienie :

XXI Konkurs Wiolonczelowo - Kontrabasowy - Malbork 29-30 marca 2021r

II miejsce:

XXIV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im.I.J.Paderewskiego - Tuchów - 14-15 stycznia 2021r.

II miejsce:

VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Online - Trzciana - 18 – 20 grudnia 2020r

II miejsce:

III miejsce:

XV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków - Rybnik 21 listopada - 4 grudnia 2020 roku.

wyróżnienie I stopnia:

wyróżnienie II stopnia:

V Ogólnopolski Konkurs Dla Skrzypków i Altowiolistów - Zduńska Wola

Laureat:

wyróżnienie:

26-27 września 2020 - Warszawa - VI Ogólnopolski Konkurs "Miniatura wiolonczelowa" im. L. Szymłowskiego

I miejsce:

Podział godzin na rok 2020/2021

Podział godzin zajęć teoretycznych na rok 2020/2021 w formacie pdf

WEWNĘTRZNY REGULAMIN FUNKCJONOWANIA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W LIMANOWEJ NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH MEN, MZ i GIS DLA PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ I PLACÓWEK

Zdjęcie z Papieżem

Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II

W niedzielę 17 maja 2020 o godz. 17.30 i 21.30 w Programie 1 Telewizji Polskiej będzie transmitowane wyjątkowe wydarzenie „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”, dedykowane Wielkiemu Papieżowi, którego setna rocznica urodzin przypada w najbliższy poniedziałek 18 maja.

Podczas koncertu nadawanego na żywo z pięciu miast: Gdańsk, Częstochowa, Warszawa, Kraków i Wadowice, wystąpią m.in. Alicja Węgorzewska, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Anna Wyszkoni, Sebastian i Jan Karpiel Bułecka wraz z zespołem góralskim, Andrzej Lampert oraz Justyna Steczkowska. W pierwszej części razem z Roksaną Węgiel zaśpiewają dzieci z chóru naszej Szkoły i Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, przygotowane przez Halinę Dyczek. Na zakończenie wszyscy wykonawcy razem z młodymi Limanowianami wspólnie zaśpiewają „Barkę”.

24 luty 2020 - "Na cztery ręce i więcej" - V Konkurs Zespołów Fortepianowych - Miechów

I miejsce:

21-23 luty 2020 - Młodzi artyści na zamku Suskim - IV Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Klas Skrzypiec i Wiolonczeli Szkół Muzycznych I Stopnia - Sucha Beskidzka.

wyróżnienie w grupie I:

18-19 stycznia 2020 - II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny - Libiąż

II miejsce:

6 listopada 2019 - V Ogólnopolskie Jesienne Spotkania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Żywcu

Srebrny Dyplom w grupie I:

Brązowy Dyplom w grupie I:

Jubileusz 50-lecia

Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia

im. Grażyny Bacewicz w Limanowej

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.


10 Kwietnia 2019 - WARSZTATY GITAROWE

W najbliższą środę 10 kwietnia w godz 15.00 - 20.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Limanowej odbędą się Warsztaty Gitarowe, które poprowadzi wirtuoz gitary Maestro Jan Oberbek.

Przesłauchania regionalne CEA dla uczniów klas gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I stopnia - Listopad 2018

W dniach 13-14 listopada 2018 w naszej szkole odbyły się Przesłuchania regionalne CEA dla uczniów klas gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I stopnia. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 120 uczniów szkół muzycznych regionu X. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Małgorzata Sztern-Dana - przewodnicząca, Iwona Grabowska, Grzegorz Wziątka.


KONCERT

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Limanowej oraz Lwowska Szkoła Muzyczna zapraszają na koncert, który odbędzie się 27 maja 2017 roku o godz. 15.00 w Limanowskim Domu Kultury

KONCERT PÓŁROCZNY

Koncert półroczny uczniów naszej szkoły odbędzie się 27.01.2017 - piątek - w Limanowskim Domu Kultury o godz 16.00 - serdecznie zapraszamy.

Warsztaty klarnetowe

Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY KLARNETOWE które odbędą się 26.01.2017 w Auli naszej szkoły. Warsztaty poprowadzi prof. Roman Widaszek (Akademia Muzyczna w Katowicach).W ramach warsztatów przewidziany jest wykład multimedialny o godz. 15.00 oraz od godz. 16.00 lekcje otwarte.

Warsztaty akordeonowe

Zapraszamy na warsztaty akordeonowe które poprowadzi w naszej szkole dr Janusz Pater. Warsztaty odbędą sie w poniedziałek 12 grudnia 2016 roku od godz. 14.00. Na godzinę 18.00 zaplanowany jest koncert duetu akordeonowego - serdecznie zapraszamy.

Duet akordeonowy

XVIII Małopolski Konkurs Młodych Skrzypków Wiolonczelistów i Gitarzystów Szkół Muzycznych I stopnia - Limanowa 2016

W dniach 27-29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się przesłuchania konkursowe. W ramach konkursu wystąpił również znakomity polski duet gitarowy "KUPIŃSKI DUO"fot. Marcin Dylla.

kupiński guitar duo

Przesłuchaniom towarzyszyła również wystawa gitar klasycznych MARTINEZ oraz akcesoriów gitarowych prowadzona przez firmę INTERTON z Gdyni.

interton

W KRAINIE BAŚNI

Uczniowie klasy drugiej cyklu sześcioletniego pod okiem pani Iwony Śliwy i Renaty Czai przygotowali spektakl muzyczny pt: "W krainie baśni". Bajka ta została przedstawiona w przedszkolu miejskim oraz na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim odbiorcom. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zapraszamy do galerii.

W krainie baśni

45 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz w Limanowej - 22 października 2014

45 lat psm

Wyróżnienie naszej szkoły medalem

Dnia 5 stycznia 2014 roku nasza szkoła została wyróżniona medalem:

"ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA"

za zasługi dla miasta Limanowa

Wizyta w Hilpoltstein

W dniach 18-21kwietnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę muzyczną w Hilpoltstein. Szkolna orkiestra i chór przygotowały operę dziecięcą Brundibar i wykonały ją wraz z niemieckimi kolegami w Stadthalle Hilpoltstein.

Poza wspólnymi próbami, polskie dzieci zwiedziły Hilpoltstein oraz Monachium (w tym największe niemieckie studio filmowe, w którym zrealizowano m.in. filmy: „Asterix i Obelix kontra Cezar” oraz „Niekończąca się opowieść”). Zostali także przyjęci przez polskiego konsula w Monachium Aleksandra Korybuta-Woronieckiego i jego żonę, przed którymi na fortepianie zagrał Jan Stawiarski.

Najważniejsze jednak było wspólne koncertowanie. Wieczorem 18.04. otwarcie wystawy związanej z wystawianą operą: „Dziewczynka z pokoju 28” uświetnili uczniowie obydwu szkół muzycznych, z Limanowej: Karolina Górszczyk (wiolonczela), Zuzanna Matląg (skrzypce) oraz Jan Stawiarski (fortepian). Następnego dnia w obecności kilkuset słuchaczy zaprezentowali się w pierwszej części limanowscy instrumentaliści : Anna Wilczek i Natalia Szewczyk (duet fortepianowy), Dominik Raczek (trąbka), Dorota Dyczek (skrzypce), Tomasz Stokłosa (klarnet), Natalia Sławek, Karolina Górszczyk i Agata Szewczyk (trio wiolonczelowe). Po przerwie nastąpiło wspólne wystawienie opery. Poza polsko-niemiecką orkiestrą pod dyrekcją Marii Poręby, dziecięcym chórkiem z Grundschule Hilpoltstein, wystąpił chór i soliści naszej szkoły przygotowani przez Halinę Dyczek. Brundibara zagrał Tomek Surdziel, Aninkę - Marzena Sukiennik, Pepiczka – Tymon Kmicicki, lodziarza – Kamil Śliwa, piekarza – Justyna Poręba, mleczarza – Patryk Śliwa, policjanta - Joanna Leśniak, wróbelka – Miłosz Czaja, kota – Magda Śliwa, psa - Jakub Białoń. Opera opowiada o rodzeństwie szukającym mleka dla chorej matki. Nie mają pieniędzy, więc starają się zarobić, śpiewając piosenki na ulicy. Przeszkadza im w tym kataryniarz Brundibar. Pomagają przepędzić złego kataryniarza wróbelek, kot, pies oraz uczniowie z pobliskiej szkoły. Burzliwy aplauz zmusił wykonawców do ponownego wykonania finału.

© 2020 PSM Limanowa - created by pamos